👈 فروشگاه فایل 👉

پروتکل درمانی و طرحواره کاهش تعارض زناشویی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروتکل درمانی و طرحواره کاهش تعارض زناشویی

دانلود و خرید پروتکل درمانی (پکیج آموزشی) برنامه آموزشی اثر بخشي طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی 8 جلسه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

19

حجم

28/233 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

دانلود و خرید پروتکل درمانی (پکیج آموزشی) برنامه آموزشی اثر بخشي طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی 8 جلسه

خلاصه نمونه جلسات مشاوره گروهی طرحواره درمانی

جلسه اول: اشنایی اعضای یک گروه با یکدیگرو معرفی و بیان قوانین حاکم بر جلسات

هدف: ایجاد روحیه خودشناسی و خود باوری با توجه به استعدادها و تواناییهای فردی و درگیری عاطفی بین ازمونگر و سایر اعضا درابتدا مشاور به عنوان ازمونگر گروه صادقانه خود را معرفی می کند و از تک تک اعضا نیز می خواهد تا خود را معرفی نمایند تا زمینه درگیری عاطفی که جز اصول اولیه طرحواره درمانی است با مراجعین به نحو احسن فراهم آید. سپس ازمونگر گروه به بیان اهمیت مشاوره و اصول حاکم بر جلسات مشاوره گروهی می پردازد. سعی ازمونگر در این جلسه ایجاد رابطه حسنه بین دو طرف است و سعی میشود در این جلسه اعضا احساس کنند که برای اولین بار کسی علاقه مند است تا در جهت بهبود زندگیشان گامی بردارد. در پایان ضمن خلاصه نمودن بحث و جمع بندی  توسط ازمونگر ، زمان جلسه بعدی تعیین می شود و به عنوان تکلیف منزل از اعضا خواسته می شود تا نقاط ضعف و قوت خویش را شناسایی کنند. در اخر جلسه از دانشجویان متاهل  خواسته شد، تعداد دفعات تعارضات هیجانی و دعواها زناشویی در هفته اخیر و علت آن را تا جلسه بعدی یادداشت نمایند.

جلسه پنجم : شناخت اهداف و ارزشها و باورهای شخصی و بازسازی طرحواره های ذهنی 

هدف:شناخت اهداف کوتاه مدت و دراز مدت و بررسی نظام ارزشی خود (رشد و شناخت بهتر خود ، شناخت بیشتر نقاط قوت و ضعف خود از طریق ابراز خویشتن و بی پرده گویی ، تمرین گوش دادن فعال  ، پی بردن به اثر افکار خود روی سایر اعضای خانواده ، دیدن خود از دریچه چشم اعضا خانواده ، کمک به کاهش اضطراب درخانه)

این هدف از طریق

1- تشخیص موقعیت ، افکارو باور های غلط

2- توانایی جداسازی موقعیت و افکار

3- شناخت افکار خود آیند و شواهدی که این افکار را تایید و یا رد می کنند

4-شناخت تفکر جایگزین یا متعادل محقق می شود.در جلسات پیشین به طور مختصراشاره ای شد ،به راهبردهای مقابله با طرحواه های ناسازگار که به شرح زیر است :

1-بازسازی شناختی

2-پیش بینی و آماده شدن با استفاده از تجسم ذهنی(مراقبه و ریلکسیشن)

3-تشخیص نشانه های اخطاری و اسنادهای بدبینانه 

4-ایجاد وقفه (دور ساختن خود از موقعیت)

5-جرات آموزی

شرح کامل جلسات در فایل خریداری شده آمده است. 

👇محصولات تصادفی👇

پکيج (پروتکل) درمان شناختي رفتاري بازسازي شناختي (ايمني سازي در مقابل استرس) پاورپوینت زندگینامه و آثار مهندس حسین شیخ زین الدین گزارش کارآموزی مطالعه و بررسی مراحل تولید قطعات صنعتی پرسشنامه سنجش خلاقیت تورنس با نمره گذاری و خرده مقیاس ها پاورپوینت مدیریت زنجیره تامین مربوط به درس مدیریت تولید پیشرفته