👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوينت بررسي عقد مضاربه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوينت بررسي عقد مضاربه

پاورپوينت بررسي عقد مضاربه در 24 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

مشخصات فايل

تعداد صفحات

24

حجم

4253/147 کيلوبايت

فرمت فايل اصلي

pptx

توضيحات کامل

پاورپوينت بررسي عقد مضاربه در 24 اسلايد بسيار زيبا و قابل ويرايش آماده ارائه با اسلايدشو با فرمت  pptx و رعايت تمامي استانداردهاي زبان فارسي.

فهرست مطالب

مقدمه

شرايط عقد مضاربه

انواع عقد مضاربه

ماهيت عقد مضاربه

نحوه تقسيم سود در عقد مضاربه

مضاربه بانکي چيست؟

فسخ عقد مضاربه

بخشي از متن

در تعريف مضاربه در کتاب وسيط در ترمينولوژي حقوق آمده است « عقدي است که به موجب آن يک طرف (مالک سرمايه) سرمايه ­اي معلوم در اختيار طرف (عامل مضاربه) ديگر عقد مي­ گذارد و او تعهد مي ­کند که سرمايه را به گردش بياندازد تا در ربح (سود) و زيان معاملاتي که مي­ کند به نسبت معين، شريک باشند». حال ماده­ ي 546 قانون مدني در تعريف عقد مضاربه مقرر مي­ کند « مضاربه عقدي است که به موجب آن احد متعاملين سرمايه مي­ دهد با قيد اين که طرف ديگر با آن تجارت کرده و در سود آن شريک باشند. صاحب سرمايه، مالک و عامل، مضارب ناميده مي­شود». از تعاريف فوق پيداست که سرمايه عامل کار وي مي­باشد و بخشي از درآمد مشارکت ايجاد شده، به کار اختصاص يابد. بايست خاطر نشان شود که ايجاد چنين شرکتي، از شخصيت حقوقي بهره­ مند نخواهد شد و همه ­ي داد و ستدها به نام عامل و به ­وسيله­ ي ايشان انجام مي­ گيرد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت جلد اول کتاب فيزيولوژي ورزش و فعاليت بدني جک اچ.ويلمور و همکاران ترجمه معيني و همکاران مباني نظري و پيشينه پژوهش بهداشت رواني بلوغ پاورپوینت بررسی معماری مدرن متاخر پاورپوینت بررسی مسجد - مدرسه غیاثیه پوشش دهی ابزارهای برشی به روش PVD